Cex.io е една од малкуте крипто менувачници каде што може лесно да се купи или продаде Биткоини и многу други крипто валути со Виза и Мастеркард картички од македонски Банки.

Подржани криптовалути се следниве како и други кои што не се набројани: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin Gold (BTG), Dash (DASH), Litecoin (LTC), Ripple (XRP), Stellar Lumen (XLM), OmiseGO (OMG), MetaHash (MHC), Tron (TRX), BitTorrent (BTT), Basic Attention Token (BAT), Cardano (ADA), Gemini Dollar (GUSD), Ontology (ONT), Ontology Gas (ONG), USD Coin (USDC), Tether (USDT), NEO, GAS, Cosmos (ATOM), Tezos (XTZ), Matic (MATIC), Chainlink (LINK), и WABI.

НАПОМЕНА: Доколку имаш било каков проблем или сакаш да поставиш некој прашања, техничката поддрша на Cex.io ќе ви помогне. Крипто Култура не останува одговара за било какви проблеми.

Напишете коментар

Newsletter

Не пропуштај да се зачленеш во единствената крипто листа на македонски!

За Крипто Култура

Од заедницата - за заедницата

Навигација
Заследи