Coinmama е единствената крипто менувачница каде што може лесно да се купи или продаде Биткоин. Работи со сите Виза и Мастеркард картички од македонските банки. Исто така има опција за плаќање со SEPA банкарска трансакција.

Кликни на линкот подоле, регистрирај се на Coinmama и пополни ја формата за купување. На емаил ќе добиеш конфирмација за направениот налог и во рок од неколку дена на твојата Биткоин или Етириум адреса ќе бидат пратени токените.

Поддршани криптовалути

НАПОМЕНА: Времетраењето на процесот може да варира и може да е различно за секој. Доколку имаш било каков проблем или сакаш да поставиш некој прашања, техничката поддрша на Coinmama ќе ви помогне. Крипто Култура не останува одговара за било какви проблеми.

2 Коментари

Напишете коментар

Newsletter

Не пропуштај да се зачленеш во единствената крипто листа на македонски!

За Крипто Култура

Од заедницата - за заедницата

Навигација
Заследи