Крипто техничка анализа Напреден курс – SH*T COINS – Pump and Dump манипулација!

SHIT COINS е еден од најголемите ризици на пазарот. Финансирање на проекти за кои никогаш не сте слушнале во минатото без никаква анализа или информација за истите, бркање на веќе одминат PUMP … сето ова пробавме да го опфатиме во едно видео каде објаснуваме како Pump and Dump манипулациите функционираат и кои се вашите реални шанси со внесување средства во ваков вид проекти…

Следете ја нашата работа на нашите социјалните мрежи!

Видео за техничка анализа

Проследете го ова следно видео во нашиот напреден курс за техничка анализа на пазари, користење алатки на Trading view платформата, структури и начини на тргување на пазарот. Се надеваме ќе ги најдете корисни овие почетни видеа на нашиот канал и ќе научите нешто повеќе за техничката анализа. Сето она што е објавено на нашиот канал е од исклучиво едукационен карактер. Ве повикуваме да оставите ваш коментар со мислење околу нашите содржини и да ни помогнете да го унапредиме нашиот нов канал.

Вашата поддршка е важна!

Секоја ваша помош со ставање на Like на нашите видеа, субскрипција на нашиот канал како и споделување на овие материјали помага во распространување на оваа незастапена наука во Македонија па и пошироко, за што сме ви однапред благодарни. Помогнете ни да пораснеме како канал за да можеме ние да помогнеме на многумина во нашата земја на кои им се потребни овие едукативни материјали. Ви благодариме за соработката и се надеваме уживате во нашите материјали.

Со почит – Крипто Гемиџија

Rate:

0 out of 5 stars(0 ratings)

Напишете коментар

Блог

Добредојде на нашиот блог. Тука ќе ги најдеш сите статии од Крипто Култура и линкови до оригиналните содржини.

За да најдеш некој друг ресурс или апликација, погледни ги сите ресурси или колекции.

https://www.youtube.com/watch?v=se38vfmu8Ic&t=8s&ab_channel=CRYPTOGEMIDZIJA Exchange…

Прочитај повеќе

Запомни дека ова што го правиме тука не е валута [Биткоин]. Ова е…

Прочитај повеќе
Како да купам Биткоин

Во оваа статија ќе најдете одговор на прашањето "Како да купам…

Прочитај повеќе

Newsletter

Не пропуштај да се зачленеш во единствената крипто листа на македонски!

За Крипто Култура

Од заедницата - за заедницата

Навигација
Заследи