Категории на крипто коини/токени – NFT, Спорт коини

Сите фудбал фанови што го гледаат мојот канал дефинитивно нема да сакаат да го пропуштат денешното видео!!! Ќе поразговараме за NFT токени поврзани со NFT проекти како и основните разлики помеѓу NFT и blockchain технологија и која е иднината на примена на NFT во светот. СИТЕ СПОРТ ФАНОВИ кои го следат мојот канал сигурно ќе сакаат да го погледнат вториот дел од денешното видео каде зборуваме како Blockchain технологијата преку Chiliz ќе ве донесе поблиску до сопствените клубови и ќе ви помогне да бидете дел од оние кои одлучуваат за својот клуб… па макар и вашиот клуб да е на другата страна на светот.

Дополнително, Chiliz ги наградува оние најверните со посета на сопствените клубови и запознавање со своите идоли, колку и да изгледа тоа невозможно – погледнете во нашето видео

Следете ја нашата работа на нашите социјалните мрежи!

Видео за техничка анализа

Проследете го ова следно видео во нашиот напреден курс за техничка анализа на пазари, користење алатки на Trading view платформата, структури и начини на тргување на пазарот. Се надеваме ќе ги најдете корисни овие почетни видеа на нашиот канал и ќе научите нешто повеќе за техничката анализа. Сето она што е објавено на нашиот канал е од исклучиво едукационен карактер. Ве повикуваме да оставите ваш коментар со мислење околу нашите содржини и да ни помогнете да го унапредиме нашиот нов канал.

Вашата поддршка е важна!

Секоја ваша помош со ставање на Like на нашите видеа, субскрипција на нашиот канал како и споделување на овие материјали помага во распространување на оваа незастапена наука во Македонија па и пошироко, за што сме ви однапред благодарни. Помогнете ни да пораснеме како канал за да можеме ние да помогнеме на многумина во нашата земја на кои им се потребни овие едукативни материјали. Ви благодариме за соработката и се надеваме уживате во нашите материјали.

Со почит – Крипто Гемиџија

Rate:

0 out of 5 stars(0 ratings)

Напишете коментар

Блог

Добредојде на нашиот блог. Тука ќе ги најдеш сите статии од Крипто Култура и линкови до оригиналните содржини.

За да најдеш некој друг ресурс или апликација, погледни ги сите ресурси или колекции.

Биткоин подкаст #2 – Втора епизода од Биткоин серијалот на…

Прочитај повеќе

Newsletter

Не пропуштај да се зачленеш во единствената крипто листа на македонски!

За Крипто Култура

Од заедницата - за заедницата

Навигација
Заследи